Stránky jsou ve výstavbě.


Navalis 15.5.2012 oslava svátku sv.Jana Nepomuckého v katedrále sv.Víta s procesím na Karlův most k soše tohoto svědce a hlavního patrona našeho národa

Návrat domů z oslav svátku Jana Nepomuckého. Mši v katedrále sloužil kard. Duka společně také s kard. Meissnerem , který měl krásné kázání. Jak jsme se dověděli, pochází z Bresslau, nynější Wroclawi a každý den chodil do školy kolem sochy Jana Nepomuckého. Potom jsme šli v průvodu s palmovými ratolestmi na Karlův most k soše světce. Průvod byl velkolepý , PČR dokonce zastavila na Malostranském náměstí tramvaje. Ratolesti se rozdávaly i přihlížejícím , takže palmu v ruce třímal i příslušník od dopraváků. Asi to měl místo stopky. Prapor KDU-ČSL , od soboty řečený "žluťák" , třímal hrdě v ruce pražský místopředseda Jan Wolf.

 
 

Návrat domů z oslav svátku Jana Nepomuckého. Mši v katedrále sloužil kard. Duka společně také s kard. Meissnerem , který měl krásné kázání. Jak jsme se dověděli , pochází z Bresslau , nynější Wroclawi a každý den chodil do školy kolem sochy Jana Nepomuckého. Potom jsme šli v průvodu s palmovými ratolestmi na Karlův most k soše světce. Průvod byl velkolepý , PČR dokonce zastavila na Malostranském náměstí tramvaje. Ratolesti se rozdávaly i přihlížejícím , takže palmu v ruce třímal i příslušník od dopraváků. Asi to měl místo stopky. Prapor KDU-ČSL , od soboty řečený "žluťák" , třímal hrdě v ruce pražský místopředseda Jan Wolf.

Vyfotila jsem několik fotografií pro plukovníka v.v. , ať vidí , že křesťani nejsou žádný kočebráci nebo dokonce něco jako Spolek turistů.
Autor článku: Marie Hrčková

Dobré ráno Márinko. Děkuji Vám za krásný a přesný popis včerejšího Navalis. Úžasnou atmosféru mše a následného procesí od sv. Víta k soše sv.Jana Nepomuckého na Karlově mostě nezkazil ani déšť .Co se týká lidovecké vlajky , tak na ní byly jen pozitivní ohlasy. Nezaznamenal jsem ani jeden negativní. Ba právě naopak. Tu se ke mně hlásil člen orla , tu bezejmenní lidovci , na chvíli se ke mně přidal Čech žijící od roku 1948 v Chicagu nebo jen další účastníci procesí s tím , že nám moc drží palce . My totiž asi nemáme Rátha ani Béma s Janouškem.

Tak ať nám to vydrží co nejdéle!

Váš Honza Wolf  

 
  Obrázky