Stránky jsou ve výstavbě.


Nezapomeňme na oběti komunismu!

Dovolujeme si Vás pozvat na pietní setkání 24. února 2015 v 18 hodin v Praze na Újezdě.
„Dne 25. února 1948 se komunisté chopili moci a na dlouhých čtyřicet let přikryl naši zemi temný stín. Dobrá paměť nás všech je nadějí, že se zlá minulost nebude již nikdy opakovat..."
Na pražském Újezdě se v předvečer výročí komunistického převratu z roku 1948 uskuteční již potřinácté vzpomínka na oběti tohoto režimu. Prvotní myšlenkou je vzpomenout na ty, kteří za své smýšlení a svobodné jednání byli uvězněni či dokonce z abiti totalitní mocí.
Tento rok promluví mimo jiné i předseda svazu PTP - VTNP JUDr. Jan Decker a rektor ČVUT prof. Ing. Petr Kovalinka, CSc. Součástí pietního aktu je i zapálení svíček a položení květin. Jako tradičně na nás čeká i duchovní slovo, které pronese Ing. Daniel Fajfr, M.Th., předseda Ekumenické rady církví. Jan Cieslar, Jan Sixta, Jan Wolf, Daniel Feranc, organizátoři akce Zapalte spolu s námi svíčky za 8.000 našich spoluobčanů, kterým vzala komunistická diktatura život!
Spojení: tramvajová zastávka Újezd (6, 9, 12, 20, 22)
Na níže uvedených stránkách sledujte aktualizace programu.

 
 

24. února 2015 v Praze na Újezdě v 18 hodin „Dne 25. února 1948 se komunisté chopili moci a na dlouhých čtyřicet let přikryl naši zemi temný stín. Dobrá paměť nás všech je nadějí, že se zlá minulost nebude již nikdy opakovat..."
Na pražském Újezdě se v předvečer výročí komunistického převratu z roku 1948 uskuteční již potřinácté vzpomínka na oběti tohoto režimu. Prvotní myšlenkou je vzpomenout na ty, kteří za své smýšlení a svobodné jednání byli uvězněni či dokonce zabiti totalitní mocí.
Tento rok promluví mimo jiné i předseda svazu PTP - VTNP JUDr. Jan Decker a rektor ČVUT prof. Ing. Petr Kovalinka, CSc.
Součástí pietního aktu je i zapálení svíček a položení květin. Jako tradičně na nás čeká i duchovní slovo, které pronese Ing. Daniel Fajfr, M.Th., předseda Ekumenické rady církví. Zapalte spolu s námi svíčky za 8.000 našich spoluobčanů, kterým vzala komunistická diktatura život!
Spojení: tramvajová zastávka Újezd (6, 9, 12, 20, 22) Více informací na: www.viteznyunor.cz