BÉMOKRACIE NENÍ DEMOKRACIE!

Bemokracie_ok.jpg

V Praze 16.3.2010                                                                           Jan Wolf
                                                                  předseda OV KDU-ČSL Praha 1 a Místopředseda PMV KDU-ČSL
                                                                                     svolavatel shromáždění 25.3.2010

Pozvánka na členskou schůzi KDU-ČSL Praha 1

Milé sestry, Vážení bratři,
jménem obvodního výboru KDU-ČSL Praha 1 si Vás dovoluji co nejsrdečněji pozvat na členskou schůzi KDU-ČSL Praha 1, která se koná ve čtvrtek 18.3.2010 od 17,30 hod. v zasedací místnosti Paláce Charitas, Karlovo náměstí 5 , Praha 2
Program a seznam hostů naleznete v přiložené pozvánce
- pozvánka

S pozdravem

Zdař Bůh
                                                                                              Jan Wolf
V Praze 15.3.2010                                                    předseda OV KDU-ČSL Praha 1

KDU-ČSL Praha 1 odmítá autoritářské chování pražské radnice a vyzývá k veřejnému protestu

MHMPraha.jpg

Pražská ODS vedena oprávněným strachem z volební porážky se prostřednictvím primátora Pavla Béma odhodlala k naprosto bezprecedentnímu kroku a zrušila jednání zastupitelstva. Děje se tak v době, kdy stále více na povrch vyplouvají zprávy o nevýhodných zakázkách a pronájmech a v kuloárech nepokrytě zaznívá slovo korupce.
Celou zprávu naleznete zde.

V Praze dne 4.3.2010                                                         Jan Wolf
                                                                         předseda OV KDU-ČSL Praha 1

Věci veřejné hlásají otevřenost. Přitom je řídí uzavřená skupina lidí

Lokální pražské straně dávají průzkumy šanci na vstup do sněmovny. Její zákulisí je tajemné, za stranou stojí vlivní podnikatelé.
Celou zprávu naleznete zde: http://domaci.ihned.cz/c1-40841840-vedeni-veci-verejnych-si-proveruje-uchazece-o-clenstvi

V předvečer výročí komunistického převratu si lidé připomněli oběti totalitního režimu

U pomníku obětem komunismu na pražském Újezdě asi stovka lidí zapálila v předvečer 62. výročí uchopení moci komunisty v tehdejším Československu svíčky za všech přibližně osm tisíc zmařených životů, které u nás za sebou tento režim zanechal.

„Akce se letos konala již poosmé a její poselství zůstává stále stejné, a to, že na oběti komunismu bychom neměli zapomenout. Jedině dobrá paměť nás všech je totiž jistotou, že se u nás podobná totalita nebude již nikdy opakovat,“ uvedl organizátor akce Jan Cieslar.

DSC_0893.JPG DSC_0896.JPG
DSC_0933.JPG DSC_0939.JPG
 DSC_0947.JPG  DSC_0906.JPG
 DSC_0953.JPG  DSC_0931.JPG

Nezapomeňme na oběti komunismu!unor10.jpg

V Praze dne 4. 2. 2010 

Radnice Prahy 1 vyhlásila boj starousedlíkům

senior.jpg

Radnice Prahy 1 vyhlásila boj starousedlíkům

Vedení Prahy 1 se rozhodlo v době ekonomické krize zvýšit našim sousedům nájem a opět přispělo k dalšímu vylidňování městské části. Příjmy Prahy 1 přitom také díky její atraktivní poloze tvoří převážně jiné zdroje.

„Současné vedení radnice je ochotné obětovat kolorit městského centra za mrtvé kancelářské zóny. Radní z ODS a ČSSD upřednostňují před rozvojem města a trvalým bydlením občanů finanční příjmem z nájemného, které v případě Prahy 1 tvoří jen zlomek příjmů a naopak může některé občany velmi silně postihnout, “ uvedl bývalý místostarosta Prahy 1 a místopředseda zdejší KDU-ČSL Petr Burgr.

V poslední době se v médiích objevili zprávy doložené dokumentací, podle kterých na nájemném z obecního bytu dluží přibližně milion korun i člen zastupitelstva pan Láryš z ODS.

Za poslední roky se odliv obyvatel z Prahy 1 výrazně zrychlil a z bytů ještě nedávno osídlených lidmi různých generací i společenských vrstev se stávají kanceláře či nájemní byty pro krátkodobý pobyt turistů. Ročně z Prahy 1 ubývá cca 500 obyvatel.

„Zvláště v některých částech naší městské části je tato změna markantní a nese s sebou i řadu negativních jevů přes nedostatečnou občanskou vybavenost až po zhoršení bezpečnostní situace“ doplnil Jan Cieslar z vedení KDU-ČSL v Praze 1.

 V Praze dne 3.2.2010                                                   Jan Wolf 
                                                                  předseda OV KDU-ČSL Praha 1

V případě dotazů kontaktujte místopředsedu OV Praha 1 Petra Burgra, tel.: 602 233 616

 
Kdo miluje daruje krev k svátku sv. Valentýna

kdo_miluje_daruje_krev.jpg

Pražská KDU-ČSL navrhuje prodloužit noční provoz pražského metra

PMP KDU-ČSL razantně protestuje proti uvažovanému zkrácení provozní doby pražského metra v nočních hodinách.

Žádáme tímto vedení hlavního města Prahy, aby od toho kroku upustilo.

Pražská KDU-ČSL naopak v souladu se změnou životního stylu Pražanů navrhuje a bude prosazovat prodloužení doby provozu metra do druhé hodiny ranní, byť za cenu prodloužení intervalů.

Současný návrh města Prahy pokládáme navíc za krajně nesociální vůči mnohým občanům Prahy, kterým tak často nezbude šance dostat se zpět ze zaměstnání do svých domovů za rozumnou cenu a v rozumném čase.

Tímto nemravným návrhem představitelé Prahy v čele s radními za ODS opět ukázali na svou totální neschopnost řešit problémy pražské hromadné dopravy jako celku a zcela nedomysleli jeho důsledky.
Celý text zde.

V Praze dne 18. ledna 2010                                    
                                  
                                                                    MUDr. Marián Hošek
                                                   předseda Pražské městské organizace KDU-ČSLKDU-ČSL Praha 1 je zděšena plýtváním obecních prostředků
pod vedením představitelů radnice Prahy 1


ODS a její koaliční partneři dovedli Prahu 1 ke schodku neuvěřitelných 1,7 miliard korun a jako řešení nabízí jen další výdaje. Dokladem této rozhazovačnosti je plán utratit 90 milionů korun na vybudování nové luxusní pasáže poblíž Václavského náměstí, a to z peněz obecní pokladny. Součástí má být i zřízení dalšího parkoviště, což už patří k téměř tradici místní ODS (Vzpomeňme na čerstvý plán podkopat Mariánské náměstí). ODS chce vše stihnout do komunálních voleb na konci příštího roku tak, aby nově zvolení zastupitelé nemohli tyto plány již nijak ovlivnit.

ODS svým přístupem stále více dokazuje, že ani v době ekonomické krize nedokáže odhlédnout od svých soukromých zájmů a je zcela odtržena od reality a skutečných potřeb obyvatel Prahy 1.

OV KDU-ČSL Praha 1                                                         v Praze dne 14.12.2009

17. listopad

 Před dvaceti lety skončil terorizující a zotročující režim komunistické strany a nastalo období toužebně očekávané svobody. Jako poděkování za tento dar jsme se v katedrále sv. Víta, Václava a Vojtěcha zúčastnili mše svaté sloužené biskupem Mons. Václavem Malým. Katedrála byla dle jeho slov zaplněna tak, jak se to již mnoho let nepodařilo. Podpořit nás přišli i významné osobnosti, které se na bohoslužbě aktivně podíleli. Např. herec Jan Potměšil či prof. Pavel Klener.
 
 Poté jsme se pod dohledem iniciátora akce, pražského místopředsedy Jana Wolfa, vydali v průvodu do centra města na Národní třídu, abychom tam zapálili svíčky a vzpomněli na události nedávno minulé. Sešlo se nás více než sto a dokázali jsme, že pražská organizace KDU-ČSL nejen žije, ale je ještě aktivnější než dřív.

 Náš dík patří všem, kteří pomohli s přípravou a organizací celé této akce v čele s pražskou tajemnicí M. Mencovou a hlavně těm, kteří nás přišli podpořit.

Fotografie z akce na uctění památky 17. listopadu

Jan Wolf děkuje Janu Potměšilovi pruvod
Společné foto Průvod na Národní třídu

Jan Sixta a Jan Cieslar, členové OV KDU-ČSL Praha 1

V Praze dne 20.11.2009